Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2017/2018

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

• Urszula Nikścin  - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (opiekun Elżbieta Leśniewska)
  • Wyróżnienie w konkursie wielojęzycznym "Świat bez granic" zespołu w składzie: Paulina Iwaszko, Patrycja Żukowska oraz Witold Borejszo kl.2a pod opieką p. Doroty Kościuch (orgzanizator ZS nr 4 w Suwałkach)
  • I miejsce Angelika Sawicka z kl. 3a oraz II miejsce Patrycja Konewko kl. 2a (opiekun p. Dorota Kościuch) w międzyszkolnym konkursie z języka angielskiego i niemieckiego: "Are you bilingual" (organizator LO nr 1 w Suwałkach)
  • Szkolny konkurs z języka niemieckiego "Mein Zimmer": I miejsce Martyna Burdyn kl.2c, II miejsce Kinga Baluta kl.2d, II miejsce Weronika Kiempisty kl. 2d (organizatorzy: p. Iwona Bułajewska, p. Hanna Miłkowska-Leonowicz)

• Drużyna w składzie : Oliwia Chmielewska, Urszula Nikścin, Aleksandra Rzadkowska, Angelika Sawicka i Dominik Stefanowski zdobyła III miejsce Konkursie Popularnonaukowym „Nauki Przyrodnicze” (organizator ZS2 Suwałki, opiekun p. Elżbieta Leśniewska)
  • Patrycja Konewko kl.2a zajęła I miejsce, Jan Drejer kl.2a zajął II miejsce w Międzyszkolnym Dyktandzie z Języka Angielskiego (organizator SP 10 Suwałki, opiekun p. Dorota Kościuch)
  • II edycja Szkolnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania"pod patronatem Biblioteki Publicznej im. Marii Konpnickiej w Suwałkach: I miejsce Wiktoria Arciszewska kl.3a, II miejsce Filip Szczepkowski kl.6c, III miejsce Marianna Serafin kl.3a i Szymon Dębowski kl.3c
  • W konkursie Prezydenta Miasta Suwałk "Innowacyjn@ i przyjazn@ bibliotek@" zespół uczniów z koła bibliotecznego zajął I miejsce i wygrał główną nagrodę - czek na 5 tys.złotych na zakup nowych książek (opiekun p. Małgorzata Poznańska)

Osiągnięcia sportowe

• I miejsce w XIII Miejskim Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach (drużyna pod opieką p. Renaty Arasimowicz w składzie: Chomicz Aleksandra 2d, Kisielewska Ewelina 3b, Fiszer Kinga 3b, Wasilewska Martyna 3c, Jabłoński Kuba 2d, Słabiński Filip 3c, Sokołowski Mateusz 2d, Życzkowski Łukasz  2d
  • Kacper Kimszal kl.3c - II miejsce w II Historycznym Biegu na Orientację im. Anieli Wysockiej – Łączniczki Suwalskiego Obwodu Armii Krajowej
  • W Wiosennych Zawodach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce szkół gimnazjalnych i podstawowych w biegu na 1000 metrów I miejsce Witek Borejszo kl.2a, III miejsce Michał Konopko kl.7c  (opiekun p. Marek Kałczyński)
  • III miejsce Kacper Grygo  kl.2b w biegu sprinterskim na dystansie 100 m w Finale Grupy Północnej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce w Suwałkach
  •  I miejsce i tytuł Mistrza Suwałk w biegu na dystansie 1000 m Witold Borejszo, II miejsce w biegu na dystansie 100 m Kacper GrygoMistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce (opiekun p. Marek Kałczyński)
  • W Turnieju Piłki Ręcznej o Mistrzostwo Suwałk chłopców ze szkół gimnazjalnych i siódmych klas szkoły podstawowej drużyna w składzie:  Filip Słabiński(kpt), Wojtek Moroz, Wiktor Szymański, Bartosz Bukpas, Mariusz Łukowski, Mateusz Rółkowski, Dawid Stasiukiewicz, Damian Marcinkiewicz i Rafał Polakowski zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrza Suwałk (opiekun p. Marek Kałczyński)
  • W halowych zawodach lekkoatletycznych XVIII Edycji - 1 runda o puchar Prezydenta Suwałk, III miejsce zajęli: Dawid Stasiukiewicz w konkurencji pchnięcia kulą i Witold Borejszo w biegu na dystansie 36 m/ppł. (opiekun p. Marek Kałczyński)