J. polski

• Witold Bobiński: Świat w słowach i obrazach. Gimnazjum. Klasa 1. Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (26/1/2009) wydanie od 2011r.
  • Zofia Czarniecka- Rodzik: Gramatyka i stylistyka. Gimnazjum. Klasa 1. Podręcznik do kształcenia językowego. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A (164/1/2009) wydanie od 2011r.

J. angielski

• Emma Heyderman, Fiona Mauchline: INTERFACE 2Student’s book. (626/2/2012)MACMILLAN POLSKA.
  • Emma Heyderman, Fiona Mauchline: INTERFACE 2Workbook. MACMILLAN POLSKA.

J. niemiecki

• Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak: Kompass 1 neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla gimnazjum. Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. (622/1/2012)
  • Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga, Małgorzata Jezierska-Wiejak: Kompass 1 neu. Książka ćwiczeń do języka niemieckiego       dla gimnazjum. Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. wydanie od 2012r.

Historia

• Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch: Bliżej historii. Podręcznik. Gimnazjum kl. 1. (61/1/2009) wydanie od 2011r.
  • Bliżej historii. Gimnazjum.kl.1 Zeszyt ćwiczeń z dostępem do zasobów wsipnet.pl wydanie od 2011r.

Matematyka

• Zofia Bolałek, Małgorzata Dobrowolska, Marta Jucewicz, Marcin Karpiński, Jacek Lech, Adam Mysior, Krystyna Zarzycka: Matematyka 1. Podręcznik dla klasy pierwszej gimnazjum. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe M. Dobrowolska Sp. j. (168/1/2009) wydanie od 2009

Fizyka

• Grażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik, Maria Nowotny-Różańska: Spotkania z fizyką. Podręcznik dla gimnazjum. Część 1. Nowa Era" Sp. z o.o. (93/1/2009)

Biologia

• Małgorzata Jefimow, Marian Sęktas: Puls życia 1. Podręcznik do biologii dla gimnazjum. „Nowa Era" Sp. z o.o. (58/1/2009)

• Jan Oleszkowicz Gra muzyka! Podręcznik do muzyki dla klasy I gimnaz

Zajęcia artystyczne - muzyczne

• Eugeniusz Wachowiak: Muzyka. Podręcznik do zajęć artystycznych w gimnazjum. Agencja Wydawnicza GAWA (273/2010)
  • Joanna Sztejnbis – Zdyb: Chór. Łączy nas śpiew. Śpiewnik. MAC Edukacja.

Plastyka

• Dariusz Stępień, Wojciech Sygut. Sztuka w zasięgu ręki. MAC Edukacja.(185/2009)

Zajęcia techniczne

• Urszula Białka: Zajęcia techniczne. Podręcznik dla gimnazjum Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Sp. z o.o.
Wychowanie do życia w rodzinie
  • Krystyna Maśnik, Wojciech Śledziński, Grażyna Węglarczyk, Jadwiga Wronicz; red. Teresa Król: Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klas I-III gimnazjum. Wydawnictwo i Hurtownia "Rubikon".(205/2009)