Bądź pozdrowiony, Gościu nasz.

DSC 003415 lutego 2016 r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć Ordynariusza Diecezji Ełckiej Ekscelencję księdza biskupa Jerzego Mazura. Wyjątkowego gościa oraz proboszcza parafii św. Aleksandra księdza Kazimierza Grybosia przywitała pani dyrektor Ewa Brzozowska i szkolny chór, który wykonał pieśń „Bądź pozdrowiony, gościu nasz”.

- Obecność księdza biskupa jest dla nas wielkim świętem oraz ogromnym przeżyciem. Odwiedziny księdza biskupa są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych- powiedziała pani dyrektor.

Motywem przewodnim spotkania z biskupem była przypadająca w tym roku 1050 rocznica chrztu Polski. W krótkiej inscenizacji słownej młodzież przypomniała wydarzenia z 996 roku i podkreśliła znaczenie chrztu dla ówczesnej Polski, a także konsekwencje tego wydarzenia dla nas, współczesnych Europejczyków. Wystąpieniu uczniów towarzyszyła projekcja dwóch filmów nawiązujących do chrztu Mieszka I i obchodów jubileuszu chrztu, które uroczyście będziemy świętować w całej Polsce w kwietniu.

Ksiądz biskup Jerzy Mazur podziękował pani dyrektor, nauczycielom i młodzieży za przygotowanie uroczystości. Następnie w rozmowie z uczniami odniósł się do tematu spotkania, podkreślając rangę chrztu dla każdego z nas. Na zakończenie udzielił wszystkim zgromadzonym swojego błogosławieństwa.

Uroczystość przygotowały p. Ewa Brzozowska, p. Małgorzata Poznańska, p. Agnieszka Brzozowska. Dekoracje wykonała p.Małgorzata Jurgielewicz. Wystąpili: Natalia Cieślukowska kl. 2b, Gabrysia Kimszal kl.2b, Karol Wojciechowskik.2b,  Łukasz Tumialis kl.3b, Szymon Dąbrowski kl. 1c, a także chór szkolny i solistka Martyna Wasilewska pod kierunkiem pani Anny Czapli. Obsługa nagłośnienia, nagrań i prezentacji: Patrycja Kaplińska, Zofia Drejer, Michał Orłowski, p. Dominik Rykaczewski, p. Małgorzata Poznańska, p.Karol Górski.