Targi edukacyjne

targiTrzecioklasiści z naszej szkoły wzięli udział w XII Suwalskich Spotkaniach Edukacyjnych, które odbyły się 20 marca 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. Celem tych spotkań jest zapoznanie gimnazjalistów z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk i okolic, co z pewnością pomoże uczniom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły.

Uczniowie gimnazjum obejrzeli kilkanaście stoisk szkół średnich i zawodowych z Suwałk, Dowspudy, Białowieży i Olecka, poznali ich ofertę edukacyjną, wymagania, a także rozmawiali z uczniami o atmosferze panującej w danej szkole i o uczących tam nauczycielach.

Gimnazjaliści mogli też skorzystać z pomocy doradców zawodowych z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego funkcjonującego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, którzy doradzali, jak właściwie zaplanować swoją karierę zawodową. Nasi uczniowie w ramach Dnia Otwartego zwiedzili też szkołę organizującą „targi”- I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, gościli w pracowniach, uczestniczyli w krótkich lekcjach. Na języku angielskim chętne osoby napisały test na „5”, - ocena ta zostanie wpisana im do dziennika, oczywiście jeżeli zostaną uczniami tej szkoły.

Relację filmową można zobaczyć na stronie:http://youtu.be/md6KaCPO5dY

IMG_0028.jpgIMG_0029.jpgIMG_0032.jpgIMG_0036a.jpgIMG_0037a.jpgIMG_0038a.jpgIMG_0045a.jpgIMG_0046a.jpgIMG_0047a.jpgIMG_0048a.jpgIMG_0051a.jpg