Dzień Bezpiecznego Internetu

interDnia 10 lutego w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu.W obchody DBI włącza się i nasza szkoła, propagując ideę bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce pierwszą edycję DBI Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i FDN) zorganizowało w roku 2005. Jego podstawowym celem jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest rola, jaką każda z osób korzystających z internetu może odegrać w budowie bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Należy pamiętać o tym, że nawet najlepsze programy służące kontroli rodzicielskiej czy ochronie przed wirusami, stanowią jedynie uzupełnienie edukacji na temat szans i zagrożeń płynących z użytkowania sieci.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: www.dbi.pl.

intern