„Bezpieczna i przyjazna szkoła”

ochronaW ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” na rzecz bezpieczeństwa  i tworzenia przyjaznych relacji w szkołach oraz kampanii Białej Wstążki dnia 5 grudnia 2014 r.  w naszym gimnazjum miały miejsce różne działania.

V suwalska kampania „Białej Wstążki” rozpoczęła się 25 listopada i trwała do 10 grudnia. W tym roku akcja przebiega pod hasłem: „Tato, synu…Porozmawiajmy o mocy bez przemocy”. Kampania ta wpisuje się w międzynarodową inicjatywę „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”.

Na sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami, by obejrzeć bajkę, prezentację i taniec o przyjaźni oraz wysłuchać piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu. Tego dnia uczennice dekorowały uczniów płci męskiej białą wstążeczką- symbolem największej na świecie międzynarodowej kampanii mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.

„Tajne Służby Ochrony Szkoły” (w tej roli uczniowie klasy III a) podczas akcji czuwały nad paniami  z Rady Pedagogicznej oraz ochraniały dyrekcję gimnazjum. W czasie happeningu paniom nauczycielkom wręczono biały kwiat, którego posiadanie miało chronić je przed przemocą.

Dyrekcja nadała tytuły szkolnym Dżentelmenom oraz udekorowała nagrodzonych okazjonalną szarfą.