Światowy Dzień bez Tytoniu

tyton231 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. To ważna data w kalendarzu aktywności promujących zdrowy styl życia. W ostatnich tygodniach maja w klasach I odbyły się już kolejne  z cyklu zajęcia w ramach programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”, którego celem jest  przybliżenie młodzieży negatywnych skutków palenia tytoniu. Na tych spotkaniach uczniowie deklarowali swoim podpisem, że nie palą i nie będą palić. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć prace uczniów promujące modę na niepalenie.

Każdego roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Co roku Światowa Organizacja Zdrowia koncentruje się na innym aspekcie walki z paleniem tytoniu. W Światowym Dniu Bez Tytoniu 2014 WHO i partnerzy wzywają kraje do podniesienia podatków na tytoń.
Szczegółowe cele kampanii 2014 są następujące:
 -Zwiększenie przez rządy podatku na tytoń do poziomu, który zmniejsza konsumpcję tytoniu;
 -Zaangażowanie organizacji społecznych w zachęcanie rządów do zwiększenia podatku od tytoniu do poziomu, które zmniejsza jego spożycie.

tyton