Z wiosną zdrowo - na sportowo!

rok szkoly w ruchu

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony "Rokiem szkoły w ruchu", a 7 kwietnia ochodzimy Światowy Dzień Zdrowia. 21 marca , pierwszego Dnia Wiosny, połączyliśmy więc obchody obu wydarzeń, bawiąc sie pod hasłem  „Z wiosną zdrowo - na sportowo!”

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przygotowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 film w konwencji bajki „O Królewnie, która źle się odżywiała”. Następnie pani Elżbieta Leśniewska - nauczycielka biologii, przedstawiła bardzo ciekawą prezentację  na temat właściwego odżywiania się dzieci i młodzieży.

Przyszła kolej na konkurs dla  klas II, które przygotowywały inscenizacje pod tytułem „Śmiech to (też) zdrowie”.  Najciekawszą inscenizację wykonała klasa 2b i zajęła I miejsce, ale bardzo ciekawe scenki zaprezentowały też  pozostałe klasy, zajmując kolejno: II miejsce klasa II d, miejsce III - klasa II c oraz miejsce IV - klasa II a.

W przygotowywaniu  wiosennej sałatki pełnej „zdrowych” kalorii rywalizowali przedstawiciele  klas pierwszych. Dania przygotowywano w szkolnej stołówce, a pod względem estetyki, smaku, wartości odżywczych, kalorii oraz uzasadnienia wyboru składników oceniała je komisja. Zwyciężyła klas 1a, II miejsce przyznano klasie 1 b, III – klasie1c, a IV – klasie 1d …choć podobno trudno było wybrać tę najlepszą, bo każda  świetnie smakowała!

W  teście wiedzy o zdrowym odżywianiu udział wzięły  trzyosobowe drużyny z  klas trzecich. Zwyciężyła klasa 3 b ! Tego dnia gościliśmy też pana Mateusza Grzędzińskiego  z Ośrodka Edukacyjnego w Maniówce, który zaprezentował uczniom za pomocą doświadczeń chemicznych procesy trawienne, które mają miejsce w naszych żołądkach! Uczniowie i nauczyciele mogli także skorzystać z  niepowtarzalnej okazji obliczenia swojego BMI , czyli wskaźnika masy ciała  oraz zmierzyć ciśnienie, udając się do szkolnego gabinetu medycznego.Ostatnim punktem programu była zdrowa rywalizacja, czyli  konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego . W zawodach startowały sześcioosobowe ekipy z wszystkich klas.
Tego dnia podsumowaliśmy także  grudniową kampanię Białej Wstążki, wręczając  Tytuł Dżentelmena chłopakom wybranym przez dziewczyny poprzez głosowanie  w klasach. Konferansjerkę poprowadzili  Piotr Jeleniewicz  i Weronika Kwiatkowska.
Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych i sportowych wręczono drobne nagrody oraz owoce i soczki !

Szanuj zdrowie, jak je masz,
bo o różne bzdury dbasz!

A to co się tego dnia działo możecie zobaczyć na zdjęciach…