Turniej Wiedzy o Zawodach

miniJuż po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum zgłosili chęć  udziału w etapie szkolnym  ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach organizowanym przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Głównym  celem przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu poprzez doskonalenie umiejętności samodzielnego pozyskiwania informacji na temat ścieżek edukacyjnych i zawodowych.

Dnia 25 lutego o godz. 9.00 w bibliotece szkolnej  odbyły się eliminacje, w których wzięło udział siedmiu uczniów z klasy III b.  Konkurs pisany jest przez uczniów online w szkole pod opieką nauczyciela. Test udostępniony jest na platformie internetowej pod wskazanym adresem i w wyznaczonym przez organizatorów terminie.  Wcześniej uczniowie otrzymują loginy i hasała. W ciągu 20 minut zawodnicy muszą odpowiedzieć na 30 pytań dotyczących specyfiki pracy w różnych zawodach. Prócz poprawnych odpowiedzi  liczy się czas ukończenia testu.
Naszym uczniom zabrakło niewiele punktów, aby zakwalifikować się do etapu finałowego. Wszystkim życzymy sukcesów w budowaniu własnej przyszłości edukacyjno-zawodowej!

IMG_0001.jpgIMG_0004.jpgIMG_0006.jpgIMG_0007.jpg