Światowy Dzień Walki z AIDS

stop-AIDSZ inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest od 1988 roku corocznie 1 grudnia. W naszej szkole w ramach akcji związanej z tym świętem przeprowadzone zostały zajęcia dla młodzieży.

Na lekcjach biologii w klasach drugich pani Elżbieta Leśniewska realizowała program „Żyję bez ryzyka AIDS”, w ramach którego młodzież obejrzała film, dowiedziała się, jakie są drogi zakażenia wirusem HIV i jak postępować , by do tego nie doszło . Temat ten poruszany był też na lekcjach wychowania do życia w rodzinie prowadzonych przez panią Joannę Smykowską. Pozostali uczniowie mogli dowiedzieć się więcej informacji z propagujących akcję artykułów i plakatów umieszczonych w szkolnych gablotach.