Życie bez przemocy

DSC 0032W ramach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy, który przypada 2 października, uczniowie klas siódmych odbyli szereg spotkań z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji. Młodzież miała okazję porozmawiać o przemocy i agresji, o wzbudzaniu empatii i współodpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich.

Uczniowie poznali konsekwencje prawne stosowania przemocy i wspólnie budowali system pomocy osobom doświadczającym przemocy, opierający się o wsparcie osób dorosłych.

Głównym celem zajęć jest zwiększenie poziomu świadomości, jakim jest przemoc szkolna oraz zaangażowanie społeczne uczniów, które jest najskuteczniejszym sposobem przeciwdziałania przemocy.

Młodzież, nie zgadzając się na przemoc i agresję, chętnie zadeklarowała zaangażowanie w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

DSC_0031.jpgDSC_0032.jpgDSC_0034.jpgDSC_0035.jpgDSC_0038.jpgDSC_0041.jpg