Zmagania z matematyką-rozrywka dla wszystkich!

DSC 023519 maja 2017r. odbył się  po raz kolejny  w naszej szkole konkurs matematyczny „ Nie tylko dla matematyków”. Jak sama nazwa mówi, mogli przystąpić do niego wszyscy zainteresowani uczniowie, niekoniecznie uzdolnieni matematycznie.

Konkurs składał się z czterech części. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu 4 zadań. Zadania z podziałem na poziomy, rozwiązywali uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Wśród uczniów klas pierwszych wygrała Urszula Nikścin z I A. Pierwsze miejsce w klasach drugich zajęła Aleksandra Rzadkowska z II B, a tuż za nią była jej koleżanka z tej samej klasy - Kinga Fiszer.   W klasach trzecich zwycieżył Michał Taraszkiewicz z III A.

Cześć druga konkursu polegała na napisaniu opowiadania z elementami dialogu pt. "Wczoraj spotkałem/am Pitagorasa..." - tu zwyciężyła Kamila Romanowska z III A.

Część trzecia to wykonanie fotografii pt. " Matematyka jest wszędzie".  Wpłynęło bardzo dużo zdjęć. Jury miało ogromny problem z wybraniem trzech najlepszych. Po długich obradach zdecydowano, że I miejsce otrzymuje Patrycja Mikołajczyk z III A  za zdjęcie piramidy w Rapie. Miejsce II - Kinga Baluta z I D , miejsce III - Malwina Grzanka z III B. Poniżej przedstawiamy zwycięskie fotografie. Wszystkie pozostałe zdjęcia niebawem będzie można zobaczyć na wystawie na I piętrze naszej szkoły.

Dużym  zainteresowaniem wśród publiczności cieszyła się część czwarta konkursu „ Układanie kostki  Rubika na czas”. W tej konkurencji wzięli udział : Natalia Boksz z III A, Gabriel Paciorkowski z III B i Grzegorz Gościewski z I B.  Najszybciej ( 52 s) udało się ułożyć kostkę Natalii Boksz.

Podczas konkursu uczestnikom kibicowali uczniowie z klas: I B, I D i III B. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich czterech części  czuwali organizatorzy konkursu: p. Ewa Biereżnoj-Szpakowska, p. Beata Grażyna Protasiewicz i p. Renata Renkiewicz-Waluś (nauczyciele matematyki). Scenariusz i reżyseria spektaklu matematycznego - p. Małgorzata Kuszel.