Projekt eMotion Pictures w Suwałkach

emotion2 1Od poniedziałku 04.05.2015r., przez najbliższy tydzień gościmy w naszej szkole młodzież z  Czech, Włoch i Turcji. Jest to już ostatni etap realizowanego od ubiegłego roku projektu „eMotion Pictures” w ramach programu partnerskiego szkół Commenius. Wcześniej uczniowie suwalskiego gimnazjum odwiedzili swoich rówieśników w ich macierzystych placówkach.

 

Podczas tego tygodnia realizujemy wiele działań, które mają na celu przybliżenie obcokrajowcom nie tylko Polski, ale przede wszystkim zaprezentowanie urody naszego miasta i regionu. W trakcie pobytu młodzież zwiedzi Suwałki ,podążając szlakiem krasnoludków, wybierze się na wycieczkę po najbliższych okolicach (Smolniki, Stańczyki, Gołdap, Augustów, wigierski klasztor Kamedułów) oraz będzie uczestniczyć w koncercie pt. „Wolność” przygotowanym przez Gimnazjum nr 1 i suwalską szkołę muzyczną . Jedną z atrakcji ma być również nauka poloneza , dzięki zaangażowaniu instruktorów z SOK-u.

W trakcie pobytu uczniowie będą tworzyli filmy, ponieważ celem nadrzędnym projektu jest poznanie technik fotograficznych i filmowych. Dodatkowym atutem staje się również możliwość doskonalenia umiejętności językowych, gdyż młodzież posługuje się między sobą językiem angielskim.

Nabyte w ten sposób umiejętności z pewnością zostaną wykorzystane przez nauczycieli od września 2015r. w pracy z klasą pierwszą z rozszerzonym z j. angielskim i niemieckim..

Wszystkim gościom życzymy udanego pobytu, licząc na to, że kapryśna suwalska pogoda okaże się tym razem łaskawa i nie zepsuje organizatorom misternie przygotowanego planu wizyty.

00.jpg01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpgDSC_0753.jpgDSC_0766.jpgDSC_0769.jpgDSC_0788.jpgDSC_0824.jpgDSC_0837.jpgDSC_0860.jpg