Ostatni dzień w szkole

DSC 0307Odświętnie ubrani  ósmoklasiści i gimnazjaliści przeżywali dziś szczególne chwile. Zakończyli bowiem kolejny etap nauki i rozpoczęli wędrówkę ku dorosłości. Dla nauczycieli i byłych pracowników Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, to czas pożegnania ze szkołą, która po 20 latach zakończyła swoje istnienie.

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego odebrali nagrody najlepsi uczniowie, poczet sztandarowy, sportowcy, osoby zaangażowane w prace samorządu i wolontariat. Pani dyrektor Ewa Brzozowska podziękowała tegorocznym absolwentom za dobre wyniki uzyskane na egzaminach i życzyła wszystkim powodzenia w dostaniu się do wymarzonej szkoły. Głos zabrali też przedstawiciele samorządu, którzy w ciepłych słowach zwrócili się do swoich kolegów i nauczycieli. Następnie absolwenci złożyli  uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się godnie reprezentować imię szkoły. Wzruszającym momentem uroczystości było  przekazanie sztandaru gimnazjum do szkolnego archiwum-symboliczny akt zakończenia działalności szkoły.
Okręt, zwany gimnazjum, nie zapełni się już nigdy podróżnikami. Ale mury szkoły dalej będą tętnić życiem i w kolejnych latach  będą je opuszczać kolejne roczniki uczniów.  A teraz czas na zasłużony odpoczynek: bezpiecznych, słonecznych, udanych wakacji!