Święto chleba

IMG 004523 października 2013 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach  już po raz czwarty zorganizowano „Święto Chleba”. W imprezie tej uczestniczyła klasa III A naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Leśniewską oraz doradcą zawodowym panią Magdaleną Kaszkiel.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na temat wypieku chleba, a także podniesienie świadomości konsumenta odnośnie zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego metodami tradycyjnymi. Uczniowie obejrzeli prezentację oraz film dotyczący chleba – jego pochodzenia, właściwości odżywczych oraz sposobu wyrabiania ciasta i jego wypieku. Następnie wszyscy zaproszeni goście zostali poczęstowani świeżymi wypiekami. Wizyta w szkole była też okazją do jej zwiedzenia, zapoznania się z ofertą edukacyjną i poznania zawodów,  których w niedalekiej przyszłości gimnazjaliści mogliby się uczyć.

IMG_0014.jpgIMG_0015.jpgIMG_0024.jpgIMG_0026.jpgIMG_0034.jpgIMG_0039.jpgIMG_0045.jpgIMG_0049.jpgIMG_0050.jpgIMG_0051.jpg