Nie tylko dla matematyków

DSC 0922W piątek 25 maja 2018r. już po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs „Nie tylko dla matematyków” zorganizowany przez nauczycieli matematyki: p. Ewę Biereżnoj - Szpakowską, p.Beatę Protasiewicz, p. Grażynę Gwiazdowską oraz p.Renatę Renkiewicz – Waluś. Składał się on z czterech części i zainteresował nawet tych, którym z matematyką nie po drodze.

Część I obejmowała rozwiązywanie zadań, a więc była przeznaczona dla typowych mózgów matematycznych. Chętni uczniowie już w środę 23 maja pod okiem p. Renaty Renkiewicz - Waluś zmierzyli się z testem.

Część II polegała na wykonaniu pracy plastycznej – bryły zbudowanej tylko z kół.

Uczniowie biorący udział w III Części konkursu mieli za zadanie napisać wiersz o tematyce matematycznej.

Część IV, która cieszyła się największym zainteresowaniem publiczności, to zawody w układaniu kostki Rubika.

W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięły udział następujące klasy ze szkoły podstawowej: IVc, Va, VIb, VIIa, VIIc, VIId oraz gimnazjaliści z IIa, IIc i IIIa.

A oto wyniki:

I miejsce  Mateusz Konopko kl. VIIc, czas 35,59s

II miejsce  Łukasz Leszczyński kl. VIIa

III miejsce  Grzegorz Gościewski kl. IIb

Na zakończenie wszyscy obejrzeli piękne przedstawienie pt. „Z Banachem w czasie i przestrzeni” przygotowane przez p. Małgorzatę Kuszel oraz uczniów klasy VIId.