Wycieczka na Litwę i Łotwę

DSC 077016 maja, z samego rana, uczniowie z klasy VIIc,VIId i IIa gimnazjum wyruszyli na trzydniową wycieczkę na Litwę i Łotwę. Atrakcją pierwszego dnia była Góra Krzyży w litewskich Szawlach oraz znajdujący się już na Łotwie, w Rundale, pałac i otaczający go piękny park, w którym kwitły tysiące różnokolorowych tulipanów.

Po pobycie w Rundale wycieczka udała się do Rygi na nocleg, który poprzedzony został spacerem po ryskiej starówce. Drugi dzień rozpoczął się od intensywnego zwiedzania Rygi, po czym nastąpił przejazd do Pałangi leżącej na terenie Litwy. Zwiedzanie zaczęło się od wizyty w Muzeum Bursztynu w dawnym Pałacu Tyszkiewiczów. Następnie wszyscy przeszli przez park nad Morze Bałtyckie i plażą wzdłuż niego przeszli do mola, a następnie do autokaru, który zawiózł uczestników wycieczki na nocleg.

Trzeci dzień to wizyta w Kłajpedzie. Najpierw miało miejsce zwiedzanie starówki, a później promem uczniowie przedostali się na Mierzeję Kurońską. Tam można było zwiedzić Litewskie Muzeum Morz,a a zwłaszcza zobaczyć efektowne pokazy delfinów. Po powrocie do Kłajpedy i zjedzeniu obiadu wycieczka ruszyła w drogę powrotną do Suwałk. Przez cały czas zwiedzającym towarzyszyła bardzo ładna pogoda.

Nad bezpiecznym przebiegiem wycieczki, poza kierowcami i pilotem, czuwały panie – Barbara Haraburda, Elżbieta Leśniewska, Bożena Rutkowska i Grażyna Sikorska.