Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

DSC 033227 lutego klasy VII i II gimnazjum wzięły udział w podsumowaniu szkolnych inicjatyw związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkanie, przygotowane przez p. Małgorzatę Poznańską i p. Karola Górskiego, było okazją do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego korzystania z sieci, dostarczyło też oglądającym emocji związanych z rywalizacją w konkursie "Bezpieczni w Internecie".

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z wynikami ankiety, którą wypełniali online uczniowie naszej szkoły. Oliwka Chmielewska i Julka Olszewska z klasy 3a, które prezentowały wykresy z wynikami i omawiały poszczególne slajdy prezentacji, zgodnie stwierdziły, że większość ankietowanych ma świadomość niebezpieczeństw czyhających w sieci i odpowiednio zabezpiecza swój sprzęt. Niepokojący zaś jest fakt, że zalewa nas fala hejtu i że sami w tym niecnym procederze uczestniczymy.

Kolejnym punktem spotkania był spektakl o bezpiecznym dostępie dzieci i młodzieży do zasobów internetowych pt. „ Komputer? Korzystaj z głową!”, w którym wystąpili: Julka Olszewska, Oliwia Chmielewska z kl. 3a, Kinga Baluta, Aleksandra Chomicz i Amelia Piasecka z 2d oraz Martyna Wasilewska, Wiktoria Arciszewska, Aleksandra Truchan i Szymon Dąbrowski z kl. 3c.
Gwoździem spotkania okazał się  konkurs „Bezpieczni w Internecie”, który przygotowały uczennice kl. 2d z dużym wsparciem pana od informatyki. Uczniowie na żywo logowali się do  portalu kahoot.it  i odpowiadali w czasie rzeczywistym na pytania quizu przez swoje telefony komórkowe.  Laureaci konkursu otrzymali tytuł „Mistrz Bezpiecznego Internetu” i szóstkę z  informatyki. Nagrodzeni oceną zostali też laureaci konkursu plastycznego ogłoszonego z okazji DBI, a ich prace stanowiły dekorację sceny.