Z "Krzyżakami" za pan brat

8Podsumowując pierwszy semestr lekcji języka polskiego, uczniowie klasy VIID odegrali scenę pojedynku Zbyszka z Rotgierem i ich giermkami na podstawie fragmentu powieści Henryka Sienkiewicza. Inscenizacja miała na celu przybliżenie nam obyczajów rycerskich panujących w średniowieczu.

Walka odbyła się zgodnie z treścią lektury. Najpierw Rotgier rzucił rękawicę, wyzywając przy tym każdego, kto uważa, że to Krzyżacy porwali Danusię. Jako jedyny rękawicę podniósł Zbyszko. Druga część lekcji polegała na wybraniu Miss i Mistera Średniowiecza. Dziewczyny zadecydowały, że wśród chłopców najlepszy strój miał Krzysztof Andruszkiewicz przebrany za Rotgiera. Jednak polonistka postanowiła dołączyć do Krzyśka osobę, która miała równie dobrze wykonany strój, co on. Ku zaskoczeniu wszystkich była to dziewczyna – Natalia Ambrosiewicz, która była przebrana za rycerza krzyżackiego. Miss średniowiecza została okrzyknięta Magdalena Szeszko przebrana za dwórkę. Również w tej sytuacji nasza polonistka dobrała kilka dziewcząt, których przebrania zasługiwały na pochwałę: Julię Oszmiańską – księżną, Natalię Luty – dwórkę, Oliwię Milewską – błazna i Emilię Truchan – dwórkę.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg