Ślubowanie pierwszoklasistów

8 listopada nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W tym dniu uroczyście przyrzekali oni dbać o dobre imię Gimnazjum nr 1 i zdobytą w nim wiedzą służyć w przyszłości krajowi i jego społeczeństwu.

Uroczystość przebiegała pod hasłem „wszyscy jesteśmy szkolną społecznością”, czego sprawdzianem była część nieoficjalna ślubowania, polegająca na wykonaniu przez poszczególne klasy pierwsze zadań, w których należało wykazać się przede wszystkim umiejętnością współpracy i organizacji w grupie. Wszystkie grupy klasowe świetnie sobie poradziły, a wychowawcy aktywnie je wspierali w np.: tworzeniu przestrzennej osi czasu czy wspólnym literowaniu trudnych ortograficznie wyrazów.

Ponieważ w tym samym dniu przebiegały szkolne obchody kolejnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, ślubowanie poprzedzone zostało pokazem prezentacji przedstawiającej sylwetkę patrona naszej szkoły – Marszałka Józefa Piłsudskiego, przypominającej polską drogę do niepodległości oraz związki patrona z Suwałkami i naszą szkołą. Pierwszoklasiści z uwagą i dużym zainteresowaniem przyjęli tę porcję wiedzy podanej z wykorzystaniem multimediów.